wtorek, 5 maja 2015

O. Rydzyk był nieślubnym dzieckiem

 
 Ojciec Tadeusz Rydzyk 3 maja skończył 70 lat. Tadeusz Rydzyk pochodzi z Olkusza. Urodził się 3 maja 1945 roku. Jego matka to Stanisława z domu Piątek, ale co do ojca sprawa nie jest tak jasna. Chociaż nazwisko dyrektor Radia Maryja odziedziczył po mężu swojej matki, to nie był jego synem. Franciszek Rydzyk zmarł w 1941 roku, czyli na kilka lat przed narodzeniem ojca dyrektora. Ale jak wspominał jeden z mieszkańców Olkusza: „Kordaszewski się nazywał. Bronisław. Ojciec Rydzyk nawet jest podobny do tego Kordaszewskiego. Ten jej późniejszy Kordaszewski to był dobry człowiek. Za okupacji w obozie go zamknęli razem z Rydzykiem. Franek był starszy i mówi tak: "Ja już nie przeżyję, jak ty przeżyjesz, zaopiekuj się moją rodziną". No i ten się zaopiekował, a jak się zaopiekował, to się urodził ksiądz Tadeusz” czytamy na wyborcza.pl. Rydzyk ma troje rodzeństwa: siostrę Marię oraz braci Stanisława, Mirosława i Zygmunta. Rodzina Rydzyka nie była zamożna, ale raczej biedna.
 Ojciec Tadeusz Rydzyk jest nieślubnym dzieckiem. Nazwisko duchowny odziedziczył po mężu matki, ale nie był jego synem. Po śmierci męża, pani Stanisława związała się z Bronisławem Kordaszewskim, – i to on był ojcem Tadeusza, – ale nigdy nie wzięła z nim ślubu.

 Ciekawym faktem z życia Rydzyka jest taki, że jako młody zakonnik prowadził młodzieżowy zespół muzyczny. Big-Beat grał w nim... Jerzy Wenderlich! „Ojciec Tadeusz Rydzyk był moim pierwszym menagerem” wspominał po latach polityk lewicy.
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/ojciec-rydzyk-i-jego-historia-zycia-tego-nie-wiedziales-o-tadeuszu-rydzyku_528707.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz